5 nepajudinamos SĄMONINGŲ SANTYKIŲ taisyklės, kurias privalo žinoti kiekviena pora, norinti ilgus metus išlaikyti meilę ir tarpusavio supratimą!

Kodėl sąmoningi santykiai?

Šiandienos visuomenėje santykiai yra matomi kaip nejudri dėžė, į kurią mes įlipame, kai pasirenkame partnerį.

Jeigu matome, kad toje dėžėje mums patinka, mes joje liekame. Na, o jei ne, tada populiariausias pasirinkimas yra lipti lauk ir eiti ieškoti kito partnerio.

Tokiu atveju susidaro klaidingas vaizdas, kad geri santykiai priklauso TIK NUO TO ar mums pasiseks surasti ir pritraukti tinkamą partnerį. Dėl to, atsidūrus “santykių dėžėje” su netinkamu žmogumi, visuomenė mums dažniausiai siūlo du kelius:

  1. Realias ir skausmingas skyrybas su vaikų ir turto dalijimusi… arba
  1. “nematomas” skyrybas, kai vis tiek liekame dėžėje, užsitraukiame ant viršaus sunkų dangtį ir toliau kantriai taikstomės, su senai džiaugsmo neteikiančiais santykiais.

Po to, kad užpildytume viduje atsiradusį nepasitenkinimą ir tuštumą, pradedame į save kišti maistą, alkoholį, tuščias TV laidas, bei daug kitų dalykų, apie kuriuos nesunkiai numanome ir patys.

Šio straipsnio tikslas yra suteikti galimybę pažvelgti į gyvenimą ir SANTYKIUS KITAIP. SĄMONINGAI!

Kadangi tik sąmoningas santykių kūrimas buvimą kartu gali paversti malonia ir užpildančia kelione. Tik sąmoningas santykių kūrimas gali išvesti iš bet kokios santykių krizės. Pamatyti kitus, dar neišbandytus konfliktų sprendimus.

Santykiai jokiu būdu negali būti statiški. Tai psichologinė ir dvasinė kelionė, kuri prasideda paklusdama traukos dėsniams, įtraukdama mus į ekstazę ir hormonų audras.

Na, o po to, kai išblėsta “įsimylėjimo” fazė, prasideda “akmenuotas”, daugiau energijos ir žinių reikalaujantis etapas. Žmonės dažnai tai vadina “apsitrynimu” ar “apsišlifavimu”.

Įveikus kliūtis ir atsidūrus trečiąjame etape, prasideda nuostabių, intymių santykių kūrimas, kuris gali tęstis visa likusį gyvenimą.

Dauguma mūsų per visa gyvenimą lieka antrąjme kelionės etape, kuris suteikia mažai džiaugsmo ir neleidžia mums pajausti intymumo ir artumo su kitu.

Taigi, norėčiau jus pakviesti pažvelgti į savo santykius, įsinešti šviesos, sąmoningumo ir pamėginti mažais žingsneliais pajudėti lig šiol nepažįstama kryptimi.

Mano draugai jau taip gyvena beveik 20 metų kartu. Kai mes vakarieniaujame, aš dažnai pastebiu jo atidų žvilgsnį, nukreiptą į žmoną, švelnų prisilietimą ir rūpestį. Atrodo jie mato viens kitą, tarsi būtų susipažinę vos prieš kelis mėnesius.

Taigi, ką gi žino tos poros, kurios po dešimties metų audrų ir išbandymų vis dar žavisi viens kitu, mylisi ir noriai leidžia laiką kartu?

Psichologai daug metų stebėdami darnias poras išgrynino keletą labai paprastų, tačiau labai efektyvių sąmoningų ir harmoningų santykių taisyklių:

  1. AIŠKIAI KOMUNIKUOJAME. Sąmoningose porose partneriai stegiasi kuo aiškiau išsakyti savo poreikius ir troškimus. Tokios poros moka išsakyti savo jausmus ir lūkesčius nekaltinami viens kito, o tiesiog įsinešdamos kuo daugiau aiškumo į situaciją.

Tokiu pat atveju, nesąmoningoje poroje, mes laukiame, kad kitas atspėtų,          mūsų poreikius ir lūkesčius. O jei neatspėja – supykstame ir keliame konfliktą.

  1. SĄMONINGAI “NESPJAUNAME” KITAM SAVO NUOSKAUDŲ IR KALTINIMŲ.

Iškilus konfliktui, nesąmonigoje poroje, mes viens kitam tiesiog “išspjauname “nuoskaudas ir kaltinimus”. Na, o darnioje, sąmoningoje poroje partneriai prisiima atsakomybę už savo jausmus ir išmoko apie tai pasakyti neįskaudindami kito.

Nesąmoningoje šeimoje skamba kaltinantys sakiniai prasidedantys: “Tu padarei…, tu mane…per tave….”, na o sąmoningoje poroje tokia jausminė išraiška pradedama savo paties jausmo įvardinimu: “Aš jaučiausi… liūdna, man tai sukelė…”

  1. VERTINAME KITO POREIKIUS KAIP SAVO.

Harmoningus santykius turinčios poros elgiasi su partneriu ir jo poreikiais su tokiu pat atidumu kaip ir savo paties. Jie suvokia, kad partnerio poreikis yra toks pats svarbus kaip ir jų pačių, nesvarbu kaip jiems patiems tai beatrodytų jie vistiek atsižvelgia į tai su meile ir palaikymu.

Kai tuo pat metu, nesąmoninguose santykiuose kiekvienas kovoja už savo paties poreikio sureikšminimą.

  1. PRISIIMAME ATSAKOMYBĘ UŽ VISKĄ, KAS VYKSTA SANTYKIUOSE.

Kita labai svarbi sąmoningų santykių taisyklė: atsakomybė už santykius. Jeigu nesąmoningoje šeimoje mes visas problemas suverčiame neteisingam partnerio elgesiui ir pasirinkimui, tai sąmoninguose santykiuose abu partneriai prisiima atsakomybę ir žino, kad tam, jog santykiai būtų geri reikia pačiam tapti tinkamu partneriu.

  1. NELAUKIAME, KOL KITAS PASIRŪPINS MANO POREIKIAIS…

Sąmoniguose santykiuose abu partneriai suvokia, jog net jei kitas ir gali patenkinti tavo poreikius, tai nereikškia, kad jis privalo tą daryti visur ir visada.

Tokie patneriai toliau ieško būdų, kaip užsipildyti patiems, vietoj to, kad liktų priklausomi nuo partnerio.

 

Įsisavinus šias žinias ir pradėjus jas taikyti praktikoje, mes galime, mažai žingsneliais kurti gilius ir intymius ryšius su kitu, kurie pakeis mūsų gyvenimo skonį, apdovanos mus intymumo ir artumo jausmu…

Tapk tuo partneriu, kuris Žengia pirmąjį žingsnį Harmoningų ir Sąmoningų santykių link!